CINEMATOPHOBIA

Liaupsės ir kritikos strėlės kinui.

rainbow

Vaiduoklis | Ghost

Apie filmą:

Žanras:Drama, fantastinis, romantinis, trileris. 
Metai:1990. 
Trukmė: 127 min.
Režisierius: Jerry Zucker.
Vaidina: Patrick Swayze, Demi Moore, Whoopi Goldberg.
IMDb vertinimas: 7 (Labai gerai)
Mano vertinimas:  7,75 (Neblogai, man patiko)
Ar žinojote, kad šiurpieji pragariški demonų balsai iš tiesų yra 
siaubingai lėtai ir atbulai leidžiami kūdikių verksmai?
 

vaiduoklis

Apžvalga:

Visiems kada nors gyvenime ateina tas vakaras, kai suvoki, jog nieko itin intelektualaus žiūrėti nenori. Tačiau ir plautis smegenų nesinori! Tada pasiknisi po senų, apdulkėjusių filmų pintinėlę ir randi „Vaiduoklį“ – dar gyvą vaiduoklį. Iš tiesų, apie šį filmą iki šiol nebuvau girdėjusi (esu tikra, kad nesu vienintelė tokia), tačiau… kodėl gi ne? Tai – ne šedevras ir niekada nebus, bet, ieškantys filmų su įdomesnėmis, kad ir labai vidutiniškai išpildytomis, idėjomis, turėtų suklusti!

TRUMPAI APIE SIUŽETĄ // Semas ir Molė – du jauni žmonės. Jis – bankininkas, ji – menininkė. Abu jie vienas kitą labai labai myli. Deja,
vėlų vakarą, porelei einant siauru tamsiu skersgatviu iš teatro, paslaptingas vyriškis nušauna Semą. Niekas to nežino, tačiau Semas nemiršta, jis vaiduoklio pavidalu lieka šioje Žemėje. Iš pradžių jis nesuvokia, kodėl taip nutiko, bet, kai ima lįsti baisios paslaptys ir Molei kyla pavojus, Semui tenka verstis per galvą, kad išsaugotų mylimąją.

APŽVALGA // Pradėsiu nuo bendrųjų dalykų. Kodėl šis filmas ne stebuklas? Kodėl, net ir turėdamas pamatus iš neišsemtos idėjos (juk tai ne siaubo filmas!), jis netapo populiariąja klasika? Problema ta, kad filmo globalius rėmus – ir gana ankštus – sukuria krikščioniškas pagrindas. Neslėpsiu, pragaras ir rojus labai asocijuojasi su religija, o juk krikščioniai – ne visi pasaulio žmonės. Juolab kad šiais laikais žmonės apskritai gręžiasi lauk nuo religijos. Bet čia ne tokia tragiška bėda. Blogiau yra tai, jog filmą nesunku nuspėti. Veikėjų charakteriai, pats siužetėlis gana paviršutiniški, atrodo, paimti keli filmai, iš jų paimtos idėjos, kuriant veikėjus bei įvykius, ir va, „Vaiduoklis“. Tačiau jeigu šiuos minusus uždengtume, turime labai idealų kūrinį vakarui, kai norisi kažko lengvo, bet įdomaus. Šiame filme ko tik nėra – ir aistringos meilės, ir širdies pavirpinimo, ir kelių, bet kokybiškų humoro perliukų, ir paranormalių įvykių bei ganėtinai įtempto siužeto. Ką jau kalbėti, kad filmo kūrėjai nemenkai pasistengė ir su specialiaisiais efektais! Taip, čia ne „Juros periodo parkas“ ar „Žvaigždžių karai“, tačiau techniniai sprendimai atkreipia dėmesį, o intelektualumu šis filmas tikrai lenkia neseniai minėtuosius. Aprašinėdama siužetą net suvokiau vieną iš filmo problemų, o gal minčių – kaip vaiduokliui pakeisti pasaulį? Būtent! Jei jau vaiduoklis sugeba išspręsti žemiškąsias problemas, tai ir mes, mielieji, nenuvertinkime savęs. Ir jei jau aš sugebu parašyti šiokią tokią filmo apžvalgą, mielieji, jūs galite kalnus nuversti.

VERTINIMAS // Scenarijus: Gana skystokas. Toks paprastas trileriukas, jei esate matę nors kelis, tai šį perkrimsite gana lengvai.
Bėdą gelbsti tai, jog į vieną žanrą šio filmo tikrai neįgrūsi. 7. Erdvė, efektai: Juk čia 1990-ieji! Efektais filmas nespindi, bet tie, kurie panaudoti, atrodo tikrai tikroviškai. Dabartiniai filmai, springstantys nuo pripaišytų pasaulių, daug mažiau įtikina savo realumu… 9 Vaidyba, personažai: Liūdna tai sakyti… Bet personažai plokštoki. Vaidyba kaip vaidyba, bet buvo galima ir ne tokius stereotipinius veikėjus nulipdyti (net Semas su Mole puodus geriau lipdo…) 7 Mintis, idėja: Mintis nėra labai šviežia, tikrai kiekvienas matė nors vieną filmą su paskatinimu, jog žmonės gali viską, tačiau pateikta labai įdomiai – per pasvarstymų apie pomirtinį gyvenimą ir paranormalių reiškinių galimos kilmės prizmę. 8 // VIDURKIS 7,75.

SUSUMAVUS IR APSKAIČIAVUS // Domitės paranormaliais reiškiniais? Metas pasidomėti ir šiuo filmu. O jeigu ne, tikrai rekomenduoju „Vaiduoklį“ ir tiems, kurie yra tos kietakaktės nuotaikos, kai labai norisi kažko, bet nieko sunkaus ir nieko per lengvo. Galėsite laisvai pasirinkti, kokiu režimu „Vaiduoklį“ žiūrėti – paviršutiniškuoju ar tiriančiuoju.


BENDRAS VERTINIMAS: 7,75


Kita apžvalga - dedikacija visiems "Iksmenų" filmams bei gabalėliui 
apie visų mėgstamą Loganą. Laukia epinė studija!
 

 

Tags: , , ,

Leave a Reply