CINEMATOPHOBIA

Liaupsės ir kritikos strėlės kinui.

rainbow

Mergina traukiny | The girl on the train

Apie filmą:

Žanras: Mistinis, trileris. 
Metai: 2016.
Trukmė: 112 min.
Režisierius: Tate Taylor.
Vaidina: Emily Blunt, Haley Benett, Rebecca Ferguson
IMDb vertinimas: 6,7 (Prastai)
Mano vertinimas:  7,5 (Neblogai, man patiko)
Ar žinojote, kad  pradedant filmuoti filmą, Emily Blunt buvo 
pradėjusi lauktis, bet tai slėpė beveik nuo visų kolegų. Tik 
filmuojant dušo sceną režisierius pastebėjo padidėjusį aktorės pilvą. 
2016 vasarį baigus filmuoti filmą, Emily Blunt laukėsi jau penktą 
mėnesį. 


merginatraukiny

Apžvalga:

Ar kada nors patyrėte tą jausmą, kai iš kažkuo visai netikėjote ir po to buvo gėda, kad buvote tokie baisūs skeptikai? Taip jaučiausi ir aš… Jeigu iš kino salės išeini linkstančiomis kojomis ir tikrai ne dėl to, kad visą dieną nevalgei, vadinasi, filmas kažką tau padarė. Ir jeigu kažką padarė, vadinasi, filmas buvo geras.

TRUMPAI APIE SIUŽETĄ // Pagal romaną sukurtas filmas pasakoja apie Reičel, kasdien važinėjančią traukiniu. Kadaise ji turėjo vyrą, planavo susilaukti kūdikio. Bet alkoholis ir skyrybos sugriovė jos gyvenimą. Vienintelė paguoda Reičel – kasdien pro langą matomas namas ir jame gyvenanti šeima… Kaip jie gyvena? Ką jie galvoja? Ar jų gyvenimas tikrai toks idealus?… Netrukus Reičel suvokia, jog viskas, ką ji ligi šiol žinojo, yra melas. Jog viskas yra daug labiau ir baisiau susiję.

APŽVALGA // Eidama į seansą tikėjausi, kad tai bus kažkoks lengvas sisiukas ( 😀 ) kaip „Bado Žaidynės“ ar „Bėgantis labirintu“. Bet suklydau! Bežiūrėdama jutau, kaip kaista galva ir mintys veja viena kitą, o po seanso atrodė, tarsi būčiau nubėgusi pusmaratonį. Tai itin įtempto siužeto trileris, pilnas netikėtų siužeto vingių ir neleidžiantis tinginiauti – sykį pramigęs, jau nebesusigaudysi (dėl to porelė šalia manęs, vietoj „Gauto iškvietimo“ nusipirkę bilietus į „Merginą traukiny“, nežiūrėjo filmo, o naršė internete). Negana to, filmas net privertė mane susimąstyti, ar aš tikrai norėsiu vedybų! O kalbant rimčiau – tai geras filmas, kurio pabaigos negalėjau nuspėti, kol jos nepamačiau, ir beveik esu tikra, jog po kelių mėnesių dar kartą pasimėgausiu šiomis beveik dviem valandomis.

VERTINIMAS // Scenarijus: Jau minėjau: įtampa, netikėtumas, dinamiškumas. Negaliu duoti mažiau! 10. Erdvė, efektai: Nors režisūra tokio didžiulio įspūdžio kaip scenarijus nepadarė, bet montažas kūrybos nestokoja. 8. Vaidyba, personažai: Labiausiai man patiko Emily Blunt, kaip nusitašiusios moteros, vaidmuo. Bet personažai nebuvo kažkuo išskirtiniai. 6. Mintis, idėja: Nors filmas ir neturi kokios nors beprotiškai gilios minties ir originalumu nespindi, bet tai puiki prevencinė priemonė prieš naivų pasitikėjimą vyrais! Cha. 6. // VIDURKIS 7,5.

SUSUMAVUS IR APSKAIČIAVUS // Filmas neskirtas tiems, kuriems svarbiausia – meniškumas, gilios mintys, subtilios metaforos. Bet jausdami, kad smegenys pastaruoju metu gyvena be darbo, įtampos ir klimpsta monotonijoje, pasirinkite šį filmą ir neprašausite.


BENDRAS VERTINIMAS: 7,5


Kita apžvalga - apie fantastinį veiksmo filmą, jau tapusį klasika - 
apie "Terminatorių"!
 

 

Tags: ,

Leave a Reply