CINEMATOPHOBIA

Liaupsės ir kritikos strėlės kinui.

rainbow

Ištrūkęs Džango | Django Unchained

Apie filmą:

Žanras: drama, vesternas
Metai: 2012
Trukmė: 165 min
Režisierius: Quentin Tarantino
Vaidina: Jamie Foxx, Christoph Waltz, 
Leonardo DiCaprio
IMDb vertinimas: 8,5 (Labai gerai)
Mano vertinimas: 8,25 (Neblogai, man patiko)
Ar žinojote, kad: žodis negras filme pavartojamas 
net 109 kartus?
Su vokiečio premijų medžiotojo pagalba, išlaisvintas 
vergas siekia susigrąžinti savo žmoną iš žiauraus 
plantacijų Misisipėje savininko rankų.

istrukesdjango

Apžvalga:

Nutarusi kukliai pavakaroti ir per televiziją pažiūrėti šį veiksmo filmą, padailintą subtiliu humoru, miegoti nuėjau vos ne auštant. Bet jokio nusivylimo aš nepatyriau! Tiesą pasakius, tokio filmo dažnai nepamatysi. „Ištrūkęs Džango“ yra savitas, linksmas ir nenusibostantis per tas beveik 3 valandas žiūrėjimo, jis tikrai gali sužavėti beveik kiekvieną, nutarusį jį pažiūrėti.

SCENARIJUS // Kuo ilgesnis filmas, tuo sudėtingiau pasirūpinti, kad žiūrovas liktų ištikimai sėdėti prie ekrano. Bet šįsyk tai pavyko! Nuo pat pirmosios minutės mane pasitiko neįprasta atmosfera, atrodytų, rimta, bet negali neišsėdėti nenusišypsojęs. Artėjant pabaigai, įvykiai klostosi taip, kad, atrodytų, viskas jau turėtų baigtis, bet kažkokiu būdu lieki prikaustytas prie ekrano, mat gyvenimas tęsiasi. Šis scenarijus pilnas įdomių, netikėtų detalių. Šiek tiek paspoilinsiu ir pasakysiu, jog filme pasirodo netgi pats jo režisierius, sau paskyręs gana ironišką vaidmenį.  // VERTINU 9.

ERDVĖ, EFEKTAI // Tikriausiai čia nėra daug įspūdingų efektų, apart hiperbolizuotų ir atvirų žiaurumų scenų, kurios sugebėtos pateikti estetiškai ir savotiškai dailiai. // VERTINU 8.

VAIDYBA, PERSONAŽAI // Sudėtinga nepamilti tokių savitų ir kruopščiai sudėliotų personažų, kurių užslėptas humoras gali tiesiog išversti iš koto. O jeigu kas ir nepamils jų, tai bent jau garantuotai prisimins. // VERTINU 9.

MINTIS, IDĖJA // Vesternai yra gana populiarūs, filmai apie vergovę – taip pat, o konkrečiai šis filmas neturi ypatingos paslėptos minties. Matome, kas yra didelė meilė bei ryžtas aukotis ir padaryti bet ką, kad tik išgelbėtum savo mylimą žmogų nuo žiauraus likimo. Vis dėlto tai yra dažnai sutinkama mintis. Bet jeigu kas pavadintų šį filmą banaliu ir neoriginaliu, aš tikrai stočiau ir imčiau ginti šio filmo unikalumą. // VERTINU 7.

SUSUMAVUS IR APSKAIČIAVUS // Tai yra idealus filmas tiek rytui, tiek dienai, tiek vakarui (na, aišku, tik ne tada, kada reikia skubėti), jį galima žiūrėti ir antrą kartą, ir trečią. Aplamai, jei tik yra proga pamatyti šį kūrinį, niekada jos nepraleiskite, nes „Ištrūkęs Džango“ yra kaip ypatingas asmuo jūsų gyvenime: paleiskite ir niekada nebebūsite tikri, ar dar sutiksite kada tokį pat.


BENDRAS VERTINIMAS: 8,25.

 

 

 

Tags: ,

Leave a Reply