CINEMATOPHOBIA

Liaupsės ir kritikos strėlės kinui.

rainbow

Ernis | The Wolverine

Apie filmą:

Žanras: Veiksmo, Sci-Fi, trileris.
Metai: 2009, 2013, 2017.
Trukmė: 107-137 min.
Režisierius: Gavin Hood, James Mangold.
Vaidina: Hugh Jackman ir dar daug įvairių aktorių.
IMDb vertinimas: 7,23 (Labai gerai)
Mano vertinimas: 7,25 (Galėjo būti ir geriau)
Ar žinojote, kad   fimavimo metu, kiekvieną penktadienį kiekvienam 
žmogui filmavimo aikštelėje Hugh Jackman dovanodavo po loterijos 
bilietą. Deja, niekas taip ir nelaimėjo.



ernis


Apžvalga:

„Iksmenai“ sulaukė nemenko populiarumo, o labiausiai žiūrovų simpatijas pelnė Ernis – kiek laukinis, atsiskyręs, žodžių į vatą nevyniojantis mutantas, kurio širdyje vis tiek randa vietos ir savotiškas švelnumas bei rūpinimasis kitais. Dėl to, praėjus vos 3 metams po paskutinio „Iksmenų“ blykstelėjimo didžiuosiuose ekranuose, Marvel kino mėgėjus ėmė lepinti savotiškomis juostomis apie tą mėgstamą veikėją, atskleidžiančiomis netikėtas detales apie šio gyvenimą. Šiose juostuose bando susidraugauti dvi skirtingos kryptys – tiek veiksmas bei kovų scenos, tiek neįprasto veikėjo charakteris bei šiek tiek mistinė ir paslaptinga jo gyvenimo pusė.

TRUMPAI APIE SIUŽETĄ // 3 filmai ketina mums atskleisti, kaip atsirado tokia būtybė kaip Ernis ir kaip šis sutiko Iksmenus. Pirmajame filme greitai perbėgama per jo ankstyvąjį gyvenimą ir parodoma žiauri negailestingo ginklo sukūrimo istorija. Visgi šis ginklas netampa niekam pavaldus ir kitoje juostoje, po daug metų jis jau svarsto apie savo galių atsisakymą ir normalų gyvenimą. Kaip tik jį prisimena senas mirštantis japonas, kurio gyvybę per Antrąjį pasaulinį karą išgelbėjo Loganas, ir prašo mutanto atiduoti jam savo galias, kad galėtų prasitęsti savo gyvenimą, žadėdamas jam paprastą gyvenimą. Paliksiu intrigą, kaip veiksmas vystėsi toliau, ir peršoksiu į trečią dalį, kuri vadinasi trumpai drūtai – „Loganas“. Jis – senas ir silpstantis, mutantų padermė beveik išnykusi, likęs tik silpnaprotyste ar kažkuo tokiu susirgęs visiškai sukriošęs Čarlzas Ksavjeras, kuriuo vargšas senis Loganas turi rūpintis. Tačiau jį susiranda dvi keistos personos – viena moteris meldžia išgelbėti mergaitę, tvirtindama, jog ši yra mutantė ir… Logano dukra…
o kitas pavojingas vyrukas nori nužudyti tą mergaitę. Loganas visai nenori kištis į kitų žmonių gyvenimus, tačiau gyvenimas viską, žinoma, pakreips ne pačia maloniausia linkme.

APŽVALGA // Šis herojus – juk herojus visgi – niekada nebuvo tipinis Marvel kūrinys, nes jam trūko ir saldumo, ir herojiškumo, ir patriotiškumo, jį lengviau pavadinti žiauriu, šaltakrauju nepraustaburniu. Tad nenuostabu, jog ir filmai nelabai dera prie Marvel konteksto. Bet šaunu, šviežia mėsytė visada gardesnė. Didžiausias kūrėjų galvos skausmas buvo suderinti ganėtinai skirtingas filmų kryptis: veiksmo ir švelnią mistikos. Deja, pasuko jie labiau veiksmo filmo pusėn. Mes, žiūrovai, gauname nemenką dozę įvairių kovos scenų. Žinoma, jos ganėtinai neblogos. Visų pirma, pagrindinis veikėjas turi gana originalią galią – iš plaštakų išlendančius ašmenis – ir kūrėjai šiuo pranašumu tikrai pasinaudojo. Tačiau ilgainiui pasidaro liūdna, kad mistika ir paslaptis, jausminis užtaisas nesugeba visiškai nugalėti ar bent pasiekti harmonijos su brutaliąja filmo puse, tad mes turime arba labai negilų mistinį filmą, arba gana filosofišką veiksmo filmą. Tačiau siužetas pakankamai įtraukiantis, kad nepasibodi palaukti, kol baigsis kovų scenos. Kadangi filmo pagrindas – komiksai, nesugebėta susitvarkyti su tuo ir, kaip atrodo prastos pagal filmus sukurtos knygos, šis filmas turi komiksams būdingos betvarkės. Nežinau, kaip tai paaiškinti, bet pažiūrėjus filmą turėtų paaiškėti, ką turiu omenyje. Bet dabar paplosiu „Loganui“ – neveltui patekęs jis į IMDb top 250-tuką. Jis absoliučiai kitoks nei visi Marvel filmai, skiriasi net nuo daugumos veiksmo filmų. Retai kada ekrane išvysi tiek žiaurumą, kad skraidytų galvos, nagai rėžtų galūnes lauk, o basliai, perveriantys krūtines, būtų kasdieniškas vaizdelis. Filmas taip pat labai depresuotas ir savotiškai niūrus, optimistiška kibirkštėlė – tik labai menka ir tai ją nelengva pastebėti. Žinoma, filosofijos čia irgi nėra labai daug, tačiau, kai tikrai nelauki tokio naujoviškumo, labai sueina ir toks liūdnokas ir tamsus variantas.

VERTINIMAS // Scenarijus: Pirmųjų dviejų filmų siužetai ganėtinai paprasti. Bet scenaristai pateikia ir keletą tikrai pribloškiančių siužeto vingių, kai kurios detalės yra gana natūralios.. 8. Erdvė, efektai: Visuose filmuose skleidėsi niūroka nuotaika, tačiau „Logane“ ji buvo kuriama per spalvingą ir natūralų koloritą, kas labai keista. Visi filmai pasižymi ne itin natūraliu kompiuteriniu pripaišymu, kuriant kuo įspūdingesnes kovos scenas, tačiau ir vėl, „Logane“ šį trūkumą puikiai kompensuoja itin tikroviški skerdienos vaizdeliai. 7. Vaidyba, personažai: Pagrindinis personažas yra labai originalus herojus, jei tik apie jį tekalbėtume, duočiau 10 ir net nesuabejočiau. Tačiau tai tik bandymas įspūdingu fasadu pridengti likusio pastato nuobodumą ir pilkšvumą. 8. Mintis, idėja: Filmas giliai meškeres leidžiantiems žvejams daug žuvų neprikabins, bet labai originalu ir drąsu kurti istoriją apie herojų, kurį sunku pavadinti herojumi. Kuris kovoja už save, tačiau neišvengia konflikto, ar tikrai taip ir turi būti. „Logane“ atsiranda tokiems didvyrių filmams nebūdinga nereikalingumo, senatvės tema, kuri išnagrinėjama ganėtinai neblogai. 6. // VIDURKIS 7,25.

SUSUMAVUS IR APSKAIČIAVUS // Pamėgusieji šiurkštų ir originaliai mąstantį Loganą gerbėjai gavo dovanų net tris filmus, kurie visi turi keisto savitumo, bent jau nesusilieja su bendru herojiškojo kino kontekstu. Paskutinė trilogijos dalis – tikra kulminacija, kuri nepaprastai priblokš savo žiaurumu Marvel naujokus ir netikėtu turiniu patyrusius labiau.


BENDRAS VERTINIMAS: 7,25.


Kita apžvalga - paskutinysis gabalėlis tam kartui iš Marvel, tai 
likusieji 3 "Iksmenų" filmai. Kodėl jiems atskira apžvalga? Nes jie 
kitokie, o kuo, dar sužinosime!
 

 

Tags: , ,

Leave a Reply