CINEMATOPHOBIA

Liaupsės ir kritikos strėlės kinui.

rainbow

Bartlebis | Bartleby

Apie filmą:

Žanras: komedija, drama, mistinis
Metai: 2001
Trukmė: 83 min
Režisierius: Jonathan Parker
Vaidina: David Paymer, Crispin Glover, Glenne Headly
IMDb vertinimas: 6,4 (Labai gerai)
Mano vertinimas: 8,5 (Labai gerai)


bartleby

Apžvalga:

Tai nebuvo filmas, kurį ketinau čia aprašyti. Tai tebuvo planas žiūrėti savišvietai, šiaip malonumui. Bet pažiūrėjusi labai skubiai persigalvojau. „Bartleby“ (man smagiau jį vadinti anglišku pavadinimu, nes nesu tikra, kaip iš tiesų reikėtų jį versti) yra visai neblogas filmas (su trenktais veikėjais, įdomiu humoru, originaliu muzikos takeliu), kuris žiūrėjimo metu ir netgi kelias dienas po to su malonumu skaldė man antausius.

SCENARIJUS // Galima pradėti nuo minusų – filmas truputėlį per ilgas. Ir kaip komedijai bei tikintiesiems užrašu ant filmo plakato („Hilarious!„) žadėtųjų juokelių buvo gal kiek mažoka. Bet iš tiesų ne kartą mano veide šmėkštelėjo šypsena, o vienu metu juokiausi balsu – tai bene misija neįmanoma. Sveikintinas pasiekimas. O ir pats filmas, akivaizdu, kurtas, dėliotas kažkaip keistai netradiciškai, įdomiai, neįprastai. Nors filmas atrodo toks, kaip kiti, jis dvelkia keistu kitoniškumu. Gerąja prasme, aišku. // VERTINU 7.

ERDVĖ, EFEKTAI // Kaip ir ką tik minėjau, didžiausią įspūdį man paliko filmo muzikinis takelis. Jis tikrai padėjo sukurti tokią keistą atmosferą, aplamai, girdėdama tą muziką pasijutau įsukta į filmą, į aplinką. Žinoma, nemėgstantiems keistų dalykų jis… nepatiks… // VERTINU 10.

VAIDYBA, PERSONAŽAI // Manau, jog aktoriai ir personažai puikiai tiko viens kitam. Apie veikėjus (kurių filme mažai. Man tai patinka.) irgi pagalvota: jeigu kuris ir nėra keistas ar trenktas, jie vis tiek skirtingi, ryškūs, įsimenantys, bei puikiai padedantys atlikti vieną funkciją, apie kurią tuoj papasakosiu. // VERTINU 9.

MINTIS, IDĖJA // Biuras bei gyvenimas jame – anokia čia retenybė. Šitoks biuras bei šitoks gyvenimas jame – čia jau įdomesnis egzempliorius. Manau, jog kiekvienas žiūrovas gali atrasti veikėją, kuris turėtų šį tą bendro kaip ir jis pats. Ir kai susimąstai – O. Tas veikėjas toks keistas, trenktas! Aš pats nedaug skiriuosi nuo jo! Tai gerai smogia į paširdžius arba, kaip sakiau, skelia gerą antausį. Manau, jog dauguma gali pajusti tokį efektą, kuris gali net padėti pradėti ką nors keisti? Bet kokiu atveju, ši dalis yra visai įdomi ir man patiko. // VERTINU 8.

SUSUMAVUS IR APSKAIČIAVUS // Iš pažiūros tai yra paprastas filmas, toks, kaip kiti. Bet ne, klaida būtų taip sakyti. Jis kitoks, jis įdomus. Jis savyje turi kažkokį magnetuką, kuris susaisto žiūrovą ir filmą. Dėl to man jis patiko. Dėl to aš manau, jog jį verta pažiūrėti ieškantiems šio to įdomesnio, nei kasdien siūlo televizija.


BENDRAS VERTINIMAS: 8,5

Tags: , ,

2 Responses to “Bartlebis | Bartleby”

  1. gruodžio 17th, 2015 at 16:19

    BarsukasŠiene says:

    Gerai rašai, gal netgi filmą peržiūrėt noras kils 😀

  2. spalio 23rd, 2016 at 18:43

    lavos roplys says:

    Kuris filmas jums patiko labiausiai?

Leave a Reply