CINEMATOPHOBIA

Liaupsės ir kritikos strėlės kinui.

rainbow

Bado žaidynės: Strazdas giesmininkas. 2 dalis | The Hunger Games – Mockingjay – Part 2

Apie filmą:

Žanras: nuotykių, mokslinė fantastika.
Metai: 2015.
Trukmė: 137 min.
Režisierius: Francis Lawrence.
Vaidina: Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson, Liam Hemsworth...
IMDb vertinimas: 7,3 (Labai gerai)
Mano vertinimas: 7.25 (Galėjo būti ir geriau)
Ar žinojote, kad Scenos nuotekų vamzdžiuose iš tiesų buvo juose 
filmuojamos? Tai buvo sudėtingiausios scenos filmuojant ir užtruko 
net 3 savaites dėl fizinio sudėtingumo bei nepakeliamo karščio.


Bado žaidynės

Apžvalga:

Bene kiekvienas yra skaitęs visam pasaulyje populiarią Bado žaidynių trilogiją. Lygiai kaip ir aš. Ir turbūt diduma jų laukė nesulaukė paskutiniojo šios trilogijos ekranizacijos atodūsio. Lygiai kaip ir aš, nuskubėjusi į kino teatrą vos tik atsiradus laiko. Prisipažinsiu, filmas truputėėėėlį nuvylė… Pažiūrėjusi jį nepasijutau taip, tarsi būčiau iššvaisčius pinigus ir laiką, bet jei būčiau jo nemačius, irgi nebūtų praradimas.

SCENARIJUS // Hm. Scenarijaus kritika iš dalies būtų ir knygos kritika, bet, deja. Knygoje skaitytojas į veiksmo sūkurį yra panardinamas nuo pat kokio 5-10 puslapio, o filme dar kokį pusvalandį ar net ilgiau kankiniesi laukdamas, kada gi kas nors prasidės – atrodo, tuoj tuoj kažkas įvyks, bet viskas greitai užgesinama. Ir tik pabaigoje pagaliau pagauna susidomėjimas, įtampa ir panašiai. Žinoma, veiksmui įsisiūbavus pasidaro įdomu, iš tikrųjų. Neapsieita ir be banalokų idėjų, tokių kaip pasivaikščiojimas tuneliuose, tamsiuose, tyliuose, kuriuose knibždėte knibžda pabaisų ir beveik nuspėjama, kada kas nors išlįs iš pakampių. Pabaiga išvis pribloškė – žinoma, blogąja prasme. Vos susilaikiau nenusijuokusi. Irgi blogąja prasme. Bet bene didžiausias filmo minusas yra tas, kad ir kokie kvapą gniaužiantys veiksmo pasisukimai lauktų žiūrint filmą, jie tokie plokšti ir negilūs, kad antrą kartą žiūrint filmą būtų net neįdomu; nebūtų nei ko naujo pastebėti, nei ką giliai apmąstyti. // VERTINU 5.

ERDVĖ, EFEKTAI // Negaliu pasakyti nieko blogo. Ypač tikroviški, įspūdingi efektai, didingi, gal net kiek šokiruojantys vaizdai, kurie tikrai įtikina žiūrovą. Atrodo, tarsi viskas būtų labai tikra. // VERTINU 10.

VAIDYBA, PERSONAŽAI // Aktorių vaidyba man pakankamai patiko, visi sugebėjo išlaužti jausmus, kokius reikia. Daugmaž. Veikėjai irgi turi charakterius, nuomonę, požiūrį. Ypač pagrindinė veikėja, dėl to filmo žiūrėjimas ypatingai neapsunksta. // VERTINU 7 BALAIS

MINTIS, IDĖJA // Pati idėja nėra ypatingai nuvalkiota – kaip tik po šito filmo labai pagyvėjo istorijos apie niūrią žmonijos ateitį, įvairius pavojingus, iki mirties galinčius nuvesti žaidimus, kuriuose dalyvauja paaugliai. Nors istorijų panašia tematika būta ir prieš tai. Mintį filmas irgi turi; gal ne ypač gilią, bet, manau, gana aktualią ir pakankamai realią – iki ko gali nuvesti žmogaus savanaudiškumas bei noras kontroliuoti ir kiek gali pareikalauti revoliucija. Nors, deja, pasibaigus filmui nedaug tepratęsiau mąstymus šia tematika. // VERTINU 7 BALAIS

SUSUMAVUS IR APSKAIČIAVUS // Filmas yra geresnis nei dauguma, bent jau norisi tuo tikėti. Jame pilna dramatiškų ir netikėtų veiksmo pakrypimų, deja, antrą kartą šio filmo nė už ką nežiūrėčiau – nes aš paprasčiausiai žinočiau, kas įvyks, o juk būtent įvykiai yra šio filmo ramstis. O tai yra labai netikęs pasirinkimas.


BENDRAS VERTINIMAS: 7.25

 

Tags: ,

Leave a Reply